R E P U B L I K A   H R V A T S K A
ZADARSKA ŽUPANIJA
OPĆINA SUKOŠAN
OPĆINSKI NAČELNIK

Općinski načelnik Općine Sukošan dana 11. kolovoza 2021. godine , o g l a š a v a:

P  O  Z  I  V
za dostavu prijedloga za dodjelu priznanja Općine Sukošan

Pozivaju se fizičke i pravne osobe da dostave svoje prijedloge za dodjelu javnih priznanja Općine Sukošan.

Javna priznanja Općine Sukošan dodjeljuju se za najviše zasluge u promicanju znanosti, gospodarstva, odgoja, naobrazbe, kulture, umjetnosti, športa, tjelesne kulture, zdravstva, socijalne skrbi, prostornog uređenja i zaštite okoliša i svih drugih područja društvenog života.

Javna priznanja Općine Sukošan su:

• Proglašenje počasnim građaninom Općine Sukošan
    • Počasnim građaninom mogu se proglasiti osobe koje su se istakle naročitim zaslugama od šireg interesa.
  • Nagrada Općine Sukošan za životno djelo
    • Ova nagrada može se dodijeliti samo pojedincu.
    • Nagrada se dodjeljuje za cjelovito djelo koje je pojedinac ostvario tijekom svog radnog vijeka i koje u određenoj oblasti društvenog života i rada predstavlja izuzetan i osobito vrijedan doprinos razvoju Općine Sukošan.
  • Zahvalnica Općine Sukošan
    • Ova nagrada može se dodijeliti pojedincu, pravnim osobama, ustanovama, vjerskim zajednicama, udrugama građana i drugim pravnim osobama.
    • Nagrada se dodjeljuje za ostvarenja postignuta u proteklom razdoblju.
  • Grb Općine Sukošan
    • Grb Općine Sukošan može se dodijeliti pojedincu, pravnim osobama, ustanovama, vjerskim zajednicama, udrugama građana i drugim pravnim osobama.
    • Nagrada se dodjeljuje za ostvarenja postignuta u proteklom razdoblju.

Nagrade će se dodijeliti na svečanoj sjednici Općinskog vijeća Općine Sukošan u povodu Dana Općine, 18.rujna.

Prijedlozi za dodjelu javnih priznanja podnose se u pisanom obliku s obrazloženjem na sljedeću adresu:

Općina Sukošan
Hrvatskih branitelja 14.
23206 Sukošan

i to zaključno s danom  03. rujna 2021. godine.

OPĆINSKI NAČELNIK
Ante Martinac