Temeljem odluke Općinskog načelnika Općin Sukošan pravo na novčanu pomoć za nabavu udžbenika ostvaruju roditelji ili skrbnici učenika ako kumulativno ispunjavaju sljedeće uvjete:

• da je roditelju/skrbniku učenika u 2018. godini odobren dječji doplatak od strane nadležnih državnih tijela i to za djecu kojoj se udžbenici sufinanciraju ovom Odlukom;
  • da roditelji/skrbnici kao i učenici imaju prebivalište na području Općine Sukošan,
  • da su učenici na redovnom školovanju,
  • da ne ostvaruju isto pravo po drugoj osnovi.

Zahtjev za novčanu pomoć na propisanom obrascu sa dokazima o ostvarivanju prava na novčanu pomoć dostavlja se Općini Sukošan, Hrvatskih branitelja 14, 23206 Sukošan, poštom ili osobno u pisarnicu.
Obrazac zahtjeva roditelji mogu preuzeti u Općini Sukošan , te na web stranici Općine Sukošan.

Krajnji rok za podnošenje zahtjeva radi ostvarivanje prava na novčanu pomoć u kupnji udžbenika je 15. listopada 2018. godine.

Povezana dokumentacija: